Analyytikot

Seuraavat analyytikot laativat oma-aloitteisesti raportteja Outotecista:

Yritys Analyytikko Sähköposti Puhelin
Bank of America Merrill Lynch Alexander Virgo alexander.virgo(at)baml.com   +44 20 7996 1221
Carnegie Finland Tom Skogman tom.skogman(at)carnegie.fi 050 3390 901
Danske Bank, Helsinki Antti Suttelin antti.suttelin(at)danskebank.com 010 2364 708
DNB Bank Markets Tomi Railo tomi.railo(at)dnb.no  +44 20 7621 6085 
Goldman Sachs Global Investment Research Daniela Costa daniela.costa(at)gs.com +44 20 7774 8354 
Handelsbanken Capital Markets Timo Heinonen tihe03(at)handelsbanken.se 010 444 2483 
Inderes Erkki Vesola erkki.vesola(at)inderes.com 050 549 5512
Jefferies Equity Research Omid Vaziri omid.vaziri(at)jefferies.com

+44 207 548 4148

Kepler Cheuvreux Markus Almerud malmerud(at)keplercheuvreux.com +46 8 723 5163
Morgan Stanley Research Robert J Davies robert.j.davies(at)morganstanley.com +44 20 7425 2057 
Nordea Markets Manu Rimpelä manu.rimpela(at)nordea.com 09 1655 9926
Pohjola Pankki Markets Henri Parkkinen henri.parkkinen(at)op.fi 010 252 4409
SEB Equity Research Antti Kansanen antti.kansanen(at)seb.fi  09 6162 8724 
UBS Magnus Kruber magnus.kruber(at)ubs.com +46 8 4537 311
Velka-analyytikot      
SEB Credit Research Lasse Rimpi lasse.rimpi(at)seb.fi 09 6162 8716

Konsensus

Valitsemalla valikosta "hyväksyn", Vara Researchin ylläpitämän ja toimittaman verkkosivun sisältämä tieto tulee näkyviin. Outotec ei voi vaikuttaa sivujen sisältöön eikä myöskään siinä esitetyn tiedon luotettavuuteen.

Outotec ei milloinkaan vastaa tiedon todenperäisyydestä, kattavuudesta taikka sen käytöstä kenenkään toimesta. Vara Researchin tuottama tieto sivuilla perustuu arvioihin ja ennusteisiin, joita Outotecia seuraavat ulkopuoliset analyytikot ovat laatineet.

Vara Researchin ylläpitämillä sivuilla esiintyvä tieto ei edusta Outotecin taikka sen johdon mielipidettä, ennustetta taikka ennakkoarviota tulevasta. Informaatiota ei missään tapauksessa ole pidettävä sijoitusneuvontana.

Hyväksyn

Päivitetty 15.1.2019 09.36