Analyytikot

Seuraavat analyytikot laativat oma-aloitteisesti raportteja Outotecista:

Yritys Analyytikko Sähköposti Puhelin
ABG Sundal Collier Olof Cederholm olof.cederholm(at)abgsc.se +46 8 5662 8622
Bank of America Merrill Lynch Michael Kaloghiros michael.kaloghiros(at)baml.com   
Carnegie Finland Tom Skogman    
Danske Bank, Helsinki Antti Suttelin antti.suttelin(at)danskebank.com 010 2364 708
DNB Bank Markets Victor Ahlstrom victor.ahlstrom(at)dnb.no +44 207 6216 085
Evli Pankki valinta käynnissä    
Goldman Sachs Global Investment Research Jonathan Hanks jonathan.hanks(at)gs.com +44 207 0510 928 
Handelsbanken Capital Markets Timo Heinonen    
Inderes Juha Kinnunen juha.kinnunen(at)inderes.com 040 7781 368
JP Morgan Equity Andrew Wilson William Ashman andrew.j.wilson(at)jpmorgan.com william.h.ashman(at)jpmorgan.com +44 207 7426 332 +44 207 7425 777
Kepler Cheuvreux Johan Eliason jeliason(at)keplercheuvreux.com +46 8 7235 177
Morgan Stanley Research valinta käynnissä    
Nordea Markets Manu Rimpelä manu.rimpela(at)nordea.com 09 1655 9926
Pareto Securities valinta käynnissä    
Pohjola Pankki Markets Pekka Spolander pekka.spolander(at)pohjola.com 010 2524 351
SEB Equity Research Tomi Railo tomi.railo(at)seb.fi 09 6162 88727
Swedbank valinta käynnissä    
UBS Guillermo Peigneux guillermo.peigneux-lojo(at)ubs.com +46 8 4537 306
Velka-analyytikot      
SEB Credit Research Lasse Rimpi lasse.rimpi(at)seb.fi 09 6162 8716